Reflexe roku 2014, vize pro rok 2015, plus nabídka pro čtenáře

Končí rok 2014…pro mě krásný a zároveň náročný (z pohledu propouštění starého a otevírání se novému).

Včera jsem strávil několik hodin v kavárně a ohlédnul se zpátky za letošním rokem. Zaměřil jsem se na to, jak jsem si vedl v dosahování cílů (z 21 cílů jsem splnil 57%) a co důležitého se stalo.

Při revizi událostí jsem si prošel kalendář v mobilu a své výpisky. Pro každý měsíc jsem sepsal hlavní události, které se v tu dobu staly. Potom jsem z nich označil 10-12 nejdůležitějších a hledal společné vlastnosti. Vyšly z toho čtyři zastřešující oblasti:

 • Zdraví
 • Vztahy
 • Síťový marketing
 • Mužský kruh

Pak jsem si pro přehlednost vytvořil myšlenkovou mapu, ve které jsem rozepsal, co hlavního mi každá oblast přinesla.

Reflexe 2014

Myšlenková mapa

No a nakonec jsem tomu všemu vyjádřil vděčnost a oslavil to Birellem.

Z tohoto ohlédnutí mi také vyplývají dvě hlavní věci, které mi zdá se fungují a které mi přinášejí do života to dobré:

 • Mít se rád a projevovat se do světa.
 • Fungovat ve dvou navzájem se doplňujících režimech:
  1. Provádět pravidelné denní rutiny – meditace, cvičení, psaní (vděčnost, plánování dne, volné myšlenky), zdravé stravování, práce na vlastním podnikání
  2. Zkoušet nové věci, překonávat svůj strach, podstupovat vědomá rizika

Vize pro rok 2015

Byl také čas naplánovat si, co příští rok. Bylo mi opět jasné, že budu vycházet především z představy ideálního fungování a stylu života na denní bázi. Chci, aby skutečně cesta byla tím cílem.

Tak tedy – vize pro příští rok jsou tyto (vynechávám ty zcenzurované autorem):

 1. Tvořím a seberealizuji se.
 2. Mluvím s lidmi o smysluplných věcech. Inspiruji je a otevírám se jim.
 3. Překračuji svoji komfortní zónu.
 4. Cestuji, navštěvuji nová místa.
 5. Navštěvuji zajímavé kurzy a semináře.

Konkrétní aktivity budu rozpracovávat mimo tento blog, ale dvě z nich bych zde chtěl zmínit již nyní jako veřejný závazek:

 • Osobně oslovit 1000 lidí (neznámých) a zavést s nimi rozhovor
 • Zúčastnit se výcviku Mužský kruh, tentokrát jako asistent

Má to celé smysl?

Zamýšlel jsem se, co vlastně mi práce s vizemi a s cíli přináší. Jaké má být hlavní kritérium, podle něhož určit, zda má smysl to takto dělat dál?

Podle vnějších (materiálních) podmínek se toho u mě za poslední roky mnoho nezměnilo. Ale myšlenky probíhající v mé hlavě a pocity v těle jsou znatelně příjemnější a pozitivnější než byly dříve. Jdu například ven a mám čirou radost z chůze, že fouká větřík, že se můžu někde zastavit a dát si čaj s medem a něco si přečíst. Nebo si můžu jít zasportovat, setkat se s přáteli, projet se autem a nahlas si zazpívat.

Prostě jsem citlivější na ty běžné dobré věci kolem mě.

Legrační je, že kdyby za mnou před pár lety někdo přišel a řekl mi: „Stoupni si na ulici, nech se ovívat větříkem a užívej si to…nepotřebuješ jiný důvod k radosti“, tak bych mu odvětil, že bych sice rád, ale že nemám čas ani náladu mít radost z těchto základních věcí. Že mám jiné velké cíle.

Až když jsem se odvážil za těmito cíli jít a něco pro ně konzistentně začal dělat, tak najednou pro mě ztrácejí tu výjimečnou důležitost, a dovolím si mít radost i z toho větříku. Hezký paradox.

Každopádně odpověď na nadpis kapitoly vidím jasně – ano, stojí to za to.

Nabídka pro čtenáře tohoto blogu

A teď k mojí nabídce – pokud s určením cílů na rok 2015 nebo na libovolné jiné období budete chtít pomoct, dejte mi vědět buď mailem nebo pomocí formuláře níže. Rád se s vámi sejdu a pomůžu vám získat nadhled a věci si ujasnit. A když to bude dávat smysl, můžeme navázat i dlouhodobější spolupráci – některé z mých dovedností (koučování, informační technologie) se třeba budou hodit.

 

 

By | 2017-05-30T17:41:53+01:00 27.12.2014|0 Comments

Leave A Comment