Šikovný excel se statistikami, který používám pro správu kontaktů

Jak říkají guruové MLM: „Money is in the list“, neboli „Peníze jsou v seznamu.“

Ještě více se mi líbí rozšířená verze, a to že Peníze jsou v seznamu a ve vztahu s lidmi na tomto seznamu. Zakoupená databáze desetitisíců emailů neznámých lidí má pro nás totiž mnohem menší hodnotu (samozřejmě nejen z finančního hlediska) než seznam sta lidí, se kterými máme vybudovaný vztah a se kterými si navzájem důvěřujeme.

Tento vztah mimo jiné budujeme tím, že máme přehled o tom, kdo se v našem okolí nachází, zajímáme se o tyto lidi a jsme s nimi průběžně v kontaktu. Ve chvíli, kdy se věnujeme síťovému marketingu, může počet těchto lidí jít časem do tisíců, a je tedy již velmi těžké udržet všechny důležité informace v hlavě. K lepší organizaci nám pomůže, když si budeme udržovat seznam těchto lidí a důležitých informací o nich. V následujícím videu vám představím konkrétní technické řešení, při kterém využívám program Microsoft Excel.

Ve videu mimo jiné zjistíte:

 • jak přidat nového člověka do seznamu a jak s ním dále pracovat
 • jaké parametry sledovat u lidí
 • jak si plánovat další kontakty s lidmi ze seznamu
 • jak sledovat historii prodejů produktů
 • jak mít přehled nad stráveným časem a investovanými penězi do vašeho podnikání

 

Excelovský soubor si můžete volně stáhnout ze stránky s bonusovými materiály, na které je zároveň video s návodem, jak s excelem pracovat:

Bonusové materiály (heslo: mlm-bonus)

Pozn.: Pro inspiraci, kde získat dostatečný počet kontaktů, se podívejte na video MLM #1: Tvorba seznamu kontaktů – 18 oblastí, ze kterých jsem čerpal.

By | 2017-08-28T08:12:03+01:00 23.12.2014|4 Comments

4 Comments

 1. stanislav mrazek 19.10.2016 at 18:00 - Reply

  pekny

 2. Lahodnosti 27.08.2017 at 22:52 - Reply

  Ahoj, Martine. Zdravím Tě, mám dotaz, zda je ještě dostupný excelovský soubor pro evidenci kontaktů.Děkuji Gabča

  • Martin Zákostelský 28.08.2017 at 08:11 - Reply

   Ahoj Gabčo, díky za dotaz. Bonusové materiály jsem zpřístupnil rovnou jako odkaz v článku, je tam i přístupové heslo. Tak ať slouží ;).

  • Lahodnosti 28.08.2017 at 10:50 - Reply

   Děkuji, pokusím se to upravit na evidenci kontaktů společnosti, ale neměl by to snad být problém. Potřebuji vytvořit databázi společnosti, které oslovím. Ještě jednou děkuji.

Leave A Comment