Já a přednášet o oslovování holek? No, stalo se.

Sedím v sále plném lidí. Koná se konference Barcamp v Brně, právě probíhá přednáška David Grudla. Je vtipnej, lidi se smějou a já taky. Přesto se uvnitř mě nervozita stupňuje. Mám totiž mít za pár hodin sám přednášku, o podobném tématu jako David – o vztahu k ženám. Bude navazovat na můj nedávný článek Jak jsem oslovil 208 holek.

Hlavou mi běhají myšlenky, jestli Davidovi vůbec můžu konkurovat. Ale uklidňuje mě ten moudrý vnitřní hlas, který se ozývá ve chvílích, kdy si dám pár dlouhých nádechů a výdechů a vědomě se uvolním. Říká: “Ty jsi sem nepřišel mít tu nejvtipnější přednášku. Jsi tu, abys byl autentickej. Nemusíš nic vymýšlet, jenom se poděl o to, co už jsi prožil. Můžeš to zkazit jedině tak, že se těm lidem uzavřeš.”

Přednáška začíná

Najednou je už jen pár minut před přednáškou. Rozptyluju se hovorem s kamarády, kapu si esenciální olej Valor na odvahu. Cítím se líp.

Barcamp 2015 - pokec

A už je to tady, připínají mi mikrofon. Uvádí mě Honza Řehák. Úvod dobrý, i když pro mě dlouhý – jsem natěšenej začít mluvit.

Konečně pouštím první slajd a jdu na to.

A tady je výsledek. Díky tomu, že byla celá přednáška natočená na kamery, s vámi můžu sdílet videozáznam. Ať se vám líbí.

Skvělá zkušenost

Jsem rád, že jsem dostal příležitost mít na Barcampu přednášku (díky, Tomáši), a že jsem ji využil. Stálo to za to. A snad se moje povídání i líbilo lidem.

Kdybych měl shrnout svoje hlavní lekce z celé akce, byly by to tyhle:

  • Příště vezmu průběh víc do vlastních rukou – budu si sám hlídat čas, na začátku se alespoň pár větami představím (i když představení od uvádějícího bylo fajn)…a hlavně na konci si podržím závěr, aby to více udrželo flow, a abych měl prostor shrnout posluchačům svoje hlavní sdělení. A vyzvat je, aby se koukli na doporučené zdroje, které považuju za hodně kvalitní.
  • Zkusil jsem nový způsob přípravy, kterým jsem se inspiroval z jednoho článku – ze všeho nejdřív jsem šel do parku s diktafonem a hodinu mluvil o tom, co mě k tématu napadá. Brainstormoval jsem, nijak se s myšlenkách neomezoval ani nehodnotil. Až pak pozdějc jsem si to znova poslechl a udělal z toho prezentovatelnou strukturu. S výslednou osnovu jsem byl spokojenej.
  • Dobře se připravit je důležité proto, aby člověk nebyl tolik vystresovaný. Aby měl vždy zadní vrátka v podobě připraveného materiálu, ke kterému se může vrátit, když najednou neví nebo uteče mimo téma. Ale zároveň je fajn během samotné akce poslouchat intuici a následovat, co se člověku zrovna objeví v hlavě…i když to zrovna není podle plánu. Líbí se mi pro to označení vycházet z pozice “nevím”. Zvlášť poslední dobou při různých příležitostech zjišťuju, jak skvělý je to koncept. To téma je pro mě klíčový, asi o tom někdy napíšu víc.
  • Příště bych chtěl zapojit do přednášky víc diváky – ptát se jich na otázky, vymyslet i nějaké praktické cvičení pro ně. Aby si to zažili na vlastní kůži.
  • Taky mě napadlo odlehčit začátek, říct něco mimo téma (jak to udělal David), abych dal lidem trochu času si na můj styl zvyknout.
  • Nečekal jsem, že zrovna tahle fotka níž na mě zapůsobí nejvíc. Srdce mi plesá radostí, když si uvědomuju, kolika lidem ten den přispěl k jejich dobré náladě a rozesmál je (i když některé na fotce zdá se zaujal více fotograf, můj kamarád Steepi).

 Barcamp 2015 - smich

Zážitková seznamka

Přidávám ještě jednu novinku: Několik dní po zveřejnění videa se mi ozvala bývalá spolužačka z psychologie Mirka s tím, že se také zajímá o téma seznamování a že ji výzkum zaujal. Potkali jsme se a zjistili jsme, že máme stejnou vizi unikátní seznamky, ve které by se lidi mohli nejen seznámit, ale taky si odnést něco víc. A tak vznikla Zážitková seznamka – projekt, který od té doby jede na plné obrátky.

Moje pocity i nadšené reakce účastníků během seznamek mi potvrzují, že tenhle projekt má v dnešní době obrovský smysl. Aktuálně pořádáme zhruba 1x měsíčně zážitkové setkání pro 20 lidí.

Pokud jste otevřeni tomu se seznámit s druhými lidmi, lépe proniknout do tématu seznamování a přitom dozvědět se něco o sobě, zvu vás vřele do naší seznamky. Bude to pro vás zážitek:

Zážitková seznamka

Vstup do zážitkové seznamky
Mějte se rádi,
Martin
By | 2017-05-30T17:41:50+01:00 05.06.2015|1 Comment

Share This Story, Choose Your Platform!

One Comment

  1. Lenka 20.08.2015 at 21:50 - Reply

    Mě se líbila 🙂

Leave A Comment