Příběh o muži a ženě

Muž a žena jsou spolu ve vztahu.

Muž šťouchne do ženy: „Tak se mi ukaž.“
Žena: „Já bych chtěla, ale nevím, jak se to dělá.“
Muž si říká: „Ach jo, ta je neschopná.“

Čas jde dál, oba na sobě pracují, poznávají sami sebe.

Jednoho dne přijde žena za mužem: „Potřebuji, abych se u tebe cítila v bezpečí, abych se ti mohla otevřít.“
Muž na to nemá co říct. Začne se snažit, aby se u něj cítila v bezpečí. Nedělá radši žádné agresivní kroky, které by ženu vystrašily. Jenže nefunguje to.
Je frustrovaný, není se sebou ani se vztahem spokojený. Ale zůstává s ženou a ona s ním.

Po nějaké době žena řekne: „Potřebuji cítit, že jsi chlap, abych se ti otevřela.“
Muži se líbí, co slyší. Napadá ho, že to vlastně chce také – stát se skutečným mužem. Cítí ale úzkost z toho, že neví, jak na to. Obrací se proti ženě: „Jak můžu předvést, že jsem chlap, když se mi předtím neukážeš?“
Nevědí, co dál.

Muž si začne uvědomovat, že ho zajímají jiné ženy, které se před ním otevírají, aniž by se o to snažil. Miluje ale svou ženu a je k ní upřímný: „Přitahují mě jiné ženy.“
Žena: „Mám strach.“

Uběhne nějaký čas.
Muž: „Rozhodl jsem se jet za kamarádkou.“
Žena se zajímá, co je za tím. On zpočátku cítí zlost, ale je ochotný o svých potřebách hovořit. Žena zjistí, že už nemá takový strach. Muž pocítí závan svobody.

Na setkání s kamarádkou zjišťuje, že už není tím mužem, co býval. Je silnější, pevnější, a ví lépe, co chce. Vidí trápení své kamarádky a její hru vůči němu. On se do hry již nenechá vtáhnout.

Muž znova nachází své koníčky. Žena se uvolňuje, začíná jim fungovat sex. Muže hřeje u srdce, když poprvé slyší svou ženu zpívat si ve sprše.

Muž je ochotný zpomalit. Učí se naslouchat své ženě, aniž by měl potřebu jí radit. Přijde mu to naprosto přirozené.
Uvědomuje si, že ačkoliv je v blízkém vztahu s druhým člověkem, má víc svobody, než kdy předtím. Poznává, že může věřit svému vnitřnímu vedení, které mu nedovolilo předčasně spálit mosty.

Muž si sedne, otevře si pivo. Protáhne se, zazpívá si a položí si otázku: „Co chci v životě dělat? Kam mě volá moje srdce? Co mohu přinést světu?“

By | 2018-03-18T12:32:56+01:00 18.03.2018|0 Comments

Leave A Comment