Nová kniha Srdce muže

Možná si pamatujete na můj experiment s oslovováním žen ze začátku roku. Pro přirozeně stydlivého introverta jako jsem já to byl důležitý krok na cestě k osvobození se od vlastních strachů.

Článek měl mezi lidmi pozitivní ohlas (popravdě mě to až překvapilo). Ozval se mi i kamarád Pavel Michalik z mužského výcviku s tím, že četl můj článek a moc se mu líbil. Říkal, že dává dohromady knížku o příbězích mužů a rád by tam měl taky kapitolu ode mě.

Nabízenou možnost jsem s vděčností přijal a dal se do psaní.

Knížka je na světě

Uběhlo pár měsíců a do rukou se mi dostal dárkový výtisk knihy. Dneska jsem celý den hltal její příběhy. Překvapila mě rozmanitost všech vyprávění. Některá jsou úsměvná, některá hluboká. Několikrát jsem byl dojatej k slzám. Obdivuju chlapy za to, jak dávají nahlédnout do svého nitra.

Připomíná mi to sdílení z mužských kruhů, kterých jsem zažil už nespočet – sejde se parta vědomých mužů, sednou si dokola a postupně začnou sdílet svůj příběh. Ti, kdo mluví, se nebojí ukázat svoji zranitelnost, nedokonalost, ale ani hrdost a odvahu. Sdílejí autenticky a ze srdce. Ostatní s plnou pozorností naslouchají. Všechny v kruhu to léčí. Moc bych přál to zažít (nebo ještě lépe pravidelně zažívat) každému muži.

Tahle knížka přichází v pravý čas. Vnímám, že v dnešním světě je obrovsky potřeba vědomých, silných a laskavých mužů. Sdílení příběhů mezi sebou je nádherným způsobem, jak k tomu přispět.

Poděkování

Tímto chci Pavlovi poděkovat a pogratulovat k dotažení tohoto krásného projektu. Knížka mě příjemně překvapila a jsem vděčnej, že jsem mohl přispět svojí troškou.

A pro představu přidávám kratičký úryvek z mého příběhu:

“Čekám na tramvajové zastávce. Mám radost z krásnýho dne a nic mi nechybí. Přichází nějaká holka a zastavuje se vedle mě. Kočka, říkám si.

Proběhne oční kontakt. Radši rychle uhnu pohledem, aby si nemyslela, že na ni zírám. Chvilku sbírám odvahu, pak se na ní kouknu znova. Sakra, zase mě viděla, rychle sklopit oči. Už si mě určitě zařadila do škatulky čumilů.

Uvědomuju si, že se mi fakt líbí. Možná bych jí něco mohl říct. Ale nevím co, měl jsem zatím málo času na přípravu. Navíc má sluchátka. Určitě jí tam právě hraje nějaká její oblíbená písnička, kterou chce doposlouchat.

Přijíždí tramvaj…”

A zbytek už si přečtěte v knížce…:)

Objednat knihu

Vánoční dárek: Uvažujete o tom, co darovat na Vánoce svým partnerům, kamarádům, bratrům a otcům? Věřím, že jste právě našli dokonalý dárek. Čtení bude myslím hodně zajímavé i pro ženy…zase nás, muže, můžete o trochu líp pochopit.

Karty Ohnivého medvěda: Kromě knížky můžete v eshopu zakoupit taky karty ohnivého medvěda. Tyhle karty se používají často na mužských kruzích. Stačí si položit nějakou otázku a pak podle intuice vytáhnout kartu, která dá vždy inspirativní odpověď.

Karty ohniveho medveda

By | 2017-05-30T17:41:49+01:00 05.12.2015|0 Comments

Leave A Comment